ASP.net – HTML Helpery

Loading Likes...

ASP.net dostarcza nam masę udogodnień, jędną z nich są HTML Helpery. Jak pewnie się domyślasz – i słusznie, są po to, żeby uprościć życie programisty. Myśle, że najprościej będzie to wyjaśnić na przykładzie dlatego spójrz na poniższy kod.

Powyższy przykład pokazuje zwyczajny formularz, do którego jesteś przyzwyczajony. Załóżmy, że ten formularz pojawią się u Nas 15razy na stronie. Mija trochę czasu, wpadamy na pomysł, żeby zmienić wyświetlaną nazwę z “Login: ” na “Użytkownik: “. No i niestety nie pozostaje nam nic innego jak wyszukanie 15 formualrzy z 15 plików i podmiana nazw we wszystkich miejscach (wiem, można to zrobić sprytniej). Otóz, można było zapobiec temu wcześniej, posługując się HTML Helperami. Tak wyglądałby ten formularz przy użyciu HTML Helperów.

Najpierw musimy mieć klasę naszego formularza. Tworzymy plik w katalogu Models o nazwie UserLoginModel.cs

Gdy już mały klasę, możemy w prostu sposób zaimplementować nasz formularz za pomocą HTML Helperów.

Teraz w przypadku gdy chcielibyśmy, aby wyświetlana nazwa jakiegoś pola była inna, wystarczy zmienić tę wartość w modelu. Korzystanie z modelu oraz HTML Helperów skraca bardzo naszą pracę, zauważ, że gdybyśmy zmienili teraz nazwę akcji, bądź kontrolera, nie musielibyśmy zmieniać niczego w naszym formularzu, prawda, że wygodne?

You May Also Like

About the Author: Jerzy Kołakowski

Pasjonat informatyki, bloger. Full-stack Developer Technologie:
  • ASP.NET MVC
  • ASP.NET CORE
  • Angular 2+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook