Darmowe kursy

Logo udemy
Loading Likes...

Udemy – miszmasz

Udemy w ostatnich latach zyskało bardzo mocno na popularności. Dużo kursów w bardziej lub mniej przystępnych cenach w praktycznie każdej dziedzinie. Nie będę się wypowiadał na temat jakości kursów, ponieważ generalizowanie przy takiej ilości byłoby zbyt krzywdzące. Są kursy długie i wyczerpujące temat, ale są też takie z przysłowiowym laniem wody jak w szkole przy odpowiedzi – temat dałoby się zamknąć w 2h, ale ktoś nawija przez 30h. Finalnie, należy też zwrócić uwagę na jakość kursu – teraz każdy może wrzucić taki kurs bez względu na umiejętności, dlatego nie masz gwarancji, że wszystko co w nim jest to prawda. Warto przeczytać opinie, komentarze i sprawdzić ocenę – czyli podejść do tematu jak przy każdym racjonalnym zakupie.

Darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda

Tak jak w nagłówku – jeśli ktoś daje za darmo, to nie należy zbytnio wymyślać. Należy brać pod uwagę, że ktoś poświęcił swój czas i wysiłek na zebranie informacji, nagranie kursu (w który wchodzą także nagrania wideo, a więc montaż, render itd), a to wszystko daje za darmo. Korzystaj, bierz ile się da i ile się nadaje – nie zapomnij zweryfikować wiedzy, aczkolwiek w przypadku kursów praktycznych zazwyczaj wszystko wychodzi w praniu.

Darmowe kursy

Nie każdy o tym wie i pamięta, ale na udemy są również darmowe kursy. Co w przypadku początkujących lub studentów, którzy liczą się z każdą wydaną złotówkę ma znaczenie. Jak to zrobić?

Wejdź na stronę główną i kliknij w kategorię, która Ciebie interesuje (np. IT i oprogramowanie). Następnie po lewej stronie otworzą się filtry (w przypadku, kiedy się nie pokażą, należy skorzystać z przycisku filtruj). Z wielu dostępnych kategorii filtrów należy wybrać Cena i zaznaczyć opcję Bezpłatny. Teraz wystarczy, że klikniesz Zapisz się teraz, uprzednio klikając w wybrany kurs.

Zweryfikowana i aktualna wiedza = płatna

Jeśli ktoś ma troszkę pieniędzy na inwestycję w siebie, to mogę polecić mu platformę, z której sam się uczyłem. Dokładniej autora, który najpierw tworzył na udemy, a później sam stworzył platformę. Dostęp do platformy z kursami jest w formie miesięcznej subskrypcji, ale możesz zrezygnować w każdej chwili. Autor tworzy naprawdę dużo fajnej treści i mocno przystępnej dla totalnego laika. Kursy są aktualizowane, więc nie ma problemu, że wiedza zawarta w kursie będzie przestarzała, co jest wielkim atutem zwłaszcza w kontekście kursów programistycznych. Autor Maximilian Schwarzmüller posiada 2 strony: darmowego bloga (link) oraz stronę z kursami (link). Możecie znaleźć też jego kanał na youtube. 19$ i macie dostęp do wielu ciekawych kursów.

PS. Dla ścisłości – to nie jest polecenie sponsorowane, polecam Wam, ponieważ sam sprawdziłem, sam korzystałem i moim zdaniem warto.

Podsumowanie

Nie każdy wie o takiej opcji – ja nie wiedziałem (a może kiedyś, kiedy używałem Udemy jej nie było?)
Image result for shrugging gif

Poza tym pozostaje także youtube, gdzie jest mnóstwo wiedzy, ale trzeba wiedzieć czego się szuka, a na początku może to nie być takie oczywiste.

You May Also Like

About the Author: Sebastian Mieszczańczyk

Studia: Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie Profil: "Informatyka i Ekonometria" Specjalizacja: "Programowanie urządzeń mobilnych i aplikacji sieciowych" Siatkówka (GeoVolley Team) na pozycji środkowego Hobby: Oprócz programowania i wszystkiego co z tym związane... Filmy - od dawna pasjonuję się nie tylko oglądaniem filmów, ale także analizowaniem ich pod kątem stworzenia ( Mój link do filmweba) - w liceum dzięki profilowi z modułem filmowym mogłem wejść głębiej w szczegóły kadrów, ujęć itd. Psychologia - niestety wciąż mam zbyt mało czasu na zagłębianie się w tą wiedzę :(

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook