Źródło nauki JSa na wagę złota

Loading Likes...

Jeśli zaczynasz zabawę z JavaScriptem, to masz naprawdę ogromną wiedzę do nadrobienia. Nie powinno Cię to martwić, a jedynie napędzać – każda nowa rzecz, którą poznasz będzie sprawiać, że Twoje programowanie będzie przyjemniejsze.

Newsy na temat programowania opierają się w dużej mierze o Twittera. Robiłem research ludzi, których warto obserwować, aby być na bieżąco w tematach, które mnie interesują. Wpadłem na pana Dr. Axel Rauschmayer. Okazało się, że ten pan jest Niemcem i wydaje książki. Nie byle jakie książki, bo związane z JavaScriptem. Oprócz tego prowadzi treningi i bloga.

Czy kiedykolwiek oglądałeś dokumentację jakiegoś języka?
Niestety różnie to bywa z przejrzystością i zawartością. Można używać skrótu ctrl+f na stronie, ale to przecież i tak nie jest optymalne rozwiązanie. Ten pan wpadł na pomysł stworzenia książek w formie elektronicznej, w której sam przytacza przykłady, a wszystko jest pięknie i przejrzyście posegregowane.

Książki są darmowe do użytkowania na własne potrzeby, ale warto wspomóc tego niesamowitego człowieka. Można to zrobić kupując jego książki lub wpłacając jakąś darowiznę. (Osobiście podziwiam takich ludzi, którzy tworzą i poświęcają czas dla większego dobra, większego niż tylko pieniądze. Uważam, że zasługuje na jakiś datek od każdego, kto korzysta z jego źródeł.)

Przejdźmy do linków tego Pana:
Twitter: @rauschma
Blog: 2ality.com

Więcej znajdziecie na jego blogu i tweeterze. Jeszcze podam bezpośredni link do jego książek, i tak po kolei mamy:

Takie źródło nauki jest na wagę złota! Gdybym kiedyś wcześniej wpadł na te linki i tego Pana, moja nauka JavaScriptu byłaby naprawdę o wiele bardziej optymalna. Nie musiałbym wydawać pieniędzy na mniej lub bardziej udane kursy czy książki. Problemem może być język angielski, ale jeśli nim nie jest, to problem z JavaScriptem również znika.

Miłej lektury!

You May Also Like

About the Author: Sebastian Mieszczańczyk

Studia: Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie Profil: "Informatyka i Ekonometria" Specjalizacja: "Programowanie urządzeń mobilnych i aplikacji sieciowych" Siatkówka (GeoVolley Team) na pozycji środkowego Hobby: Oprócz programowania i wszystkiego co z tym związane... Filmy - od dawna pasjonuję się nie tylko oglądaniem filmów, ale także analizowaniem ich pod kątem stworzenia ( Mój link do filmweba) - w liceum dzięki profilowi z modułem filmowym mogłem wejść głębiej w szczegóły kadrów, ujęć itd. Psychologia - niestety wciąż mam zbyt mało czasu na zagłębianie się w tą wiedzę :(

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook