LWM#1 – Paradygmat programowania imperatywnego

Loading Likes...

Dzisiaj wpadłem na pomysł, aby stworzyć cykl wpisów pt. LWM – Learn With Me. Systematyczne krótkie wpisy, które będą poruszały różne zagadnienia – z reguły dość proste lub takie, które będą omawiane głębiej w osobnych wpisach. Do każdego wpisu będzie dołączony film lub artykuł, który będzie nawiązywał do omawianego zagadnienia lub go rozwijał.

Skąd taki pomysł i jakie są tego korzyści?

  • systematyczność – poświęcenie już kilkudziesięciu minut na rozwój dzień w dzień przynosi lepsze korzyści niż raz w tygodniu przez dłuższy okres (jest wiele czynników, które na to wpływają, natomiast jedno jest pewne – krótsze okresy na pewno łatwiej wrzucić w wir nawyku)
  • bodziec do rozmów i rozwijania tematu – nie ma nic lepszego jak nauka łeb w łeb z wieloma łbami xD Każdy ma inny punkt widzenia, każdy ma swoje pytania, które mogą przynieść korzyści wszystkim. Pytania nasuwają się po jakimś czasie, a wspólne główkowanie na dany temat ma zmniejszyć ryzyko niejasności.
  • optymalny rozwój przy zachowaniu dziennego balansu pomiędzy pracą i życiem prywatnym

Powodów jest pewnie jeszcze więcej, ale te wydają się najważniejsze. Nie chce przedłużać, dlatego przejdźmy do dzisiejszego tematu.

Paradygmat programowania i jego imperatywny odpowiednik

About the Author: Sebastian Mieszczańczyk

Studia: Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie Profil: "Informatyka i Ekonometria" Specjalizacja: "Programowanie urządzeń mobilnych i aplikacji sieciowych" Hobby:
  • Programowanie: Typowy front: HTML/JS/CSS Do tego: Vue/Vuex/Nuxt/Angular/
  • Rozwój osobisty
  • siatkówka (GeoVolley Team) na pozycji środkowego
  • Filmy - od dawna pasjonuję się nie tylko oglądaniem filmów, ale także analizowaniem ich pod kątem stworzenia ( Mój link do filmweba) - w liceum dzięki profilowi z modułem filmowym mogłem bardziej wejść w szczegóły kadrów, ujęć itd.
  • Psychologia - niestety wciąż mam zbyt mało czasu na zagłębianie się w tą wiedzę :(

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook