Cześć, mogę zapłacić messengerem?

Loading Likes...

Prawie każdy z nas korzysta z aplikacji facebook’a do obsługiwania wiadomości – “Messenger”. Od niedawna została dodana nowa funkcja. Po kliknięciu “Więcej” w profilu danej osoby ukazuje nam się lista dodatkowych opcji. Właśnie tam znajdziemy funkcje “Wyślij pieniądze lub poproś o nie”. Brzmi to dość szokująco, jednak to prawda.

Celem Marka Zuckerberga jest rozwinięcie sposobu sprzedaży przez Facebook’a. Jak pewnie zauważyliście, na grupach jest możliwość sprzedaży i wystawienia produktu. Teraz nawet nie musimy podawać numeru konta, żeby obca osoba przesłała nam pieniądze za pośrednictwem aplikacji Messenger. Wystarczy podczas rozmowy podać kwotę, zatwierdzić pinem i wysłać.

Otwiera to szerokie możliwości dla nas – użytkowników – jak i dla hakerów. Wszyscy wiemy, jak często są ataki na Facebook’a. Możemy podejrzewać, że liczba ataków zwiększy się jeszcze bardziej, jak i próby wyłudzenia pieniędzy.

By korzystać z usługi należy:
– mieć ukończone 18 lat,
– mieszkać na terenie Stanów Zjednoczonych (tak jak osoba do której wysyłacie pieniądze),
– wybrać domyślną walutę jako dolar amerykański,
– posiadać kartę Visa lub Mastercard wydaną przez bank amerykański

Kiedy będziemy mogli wypróbować nowy sposób płatności? Sądzimy, że już niedługo. Polska jest bardzo poważnie traktowana przez serwis, co pokazuje ostatnia aktualizacja Messengera – “Mój dzień”. Nasz kraj był pierwszy, gdzie została wprowadzona i testowana ta funkcja.

 

Zobaczcie jak działa aplikacja:

 

A Wy co sądźcie o nowej metodzie płatności? Dajcie znać w komentarzach 🙂

 

 

You May Also Like

About the Author: Karol Bronowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook