Smart-walizka jako najlepszy kompan w podróży

Loading Likes...

Czy zastanawialiście się nad realnością scenariusza filmu pt. “Ona” (ang.Her) z wybitnym Joaquin Phoenix? Jeśli nie widzieliście to polecam i od razu przybliżam wam nieco historię. Otóż samotny pisarz zakochuje się w programie – trudno się dziwić, bo głosu udziela nie byle kto, a sama Scarlett Johansson(Marylin Monroe XXI wieku), która udowadnia, że posiada nie tylko wizualne walory. Program to asystentka, który potrafi się rozwijać dzięki sztucznej inteligencji. Między bohaterami wywiązuje się niesamowite uczucie.

 

 

Wróćmy do naszego głównego tematu, jakim jest walizka. Co ona ma wspólnego z filmem? Otóż wiele, chociaż nie na tyle, ile mogłoby nam się wydawać. 🙂 Otóż jest to wybitne dzieło, które komunikuje się z nami za pomocą aplikacji. “Hej, zostawiłaś/eś mnie właśnie! Nie zapominaj o mnie! :(“. Imponujące prawda? A to tylko jedna z jej funkcji. Oprócz tego możemy sprawdzić ile waży nasza walizka – bardzo przydatna opcja w podróżowaniu samolotem. Trzeba zwrócić uwagę także na jej trwałość. Stworzona jest z niezwykle mocnego tworzywa, co czyni ją odporną na zarysowania, wgniecenia, upadki itd. I najważniejsze – walizka jest wodoodporna – już nigdy wasze rzeczy nie przemokną w deszczu. Wymieńmy inne jej zalety w nieco bardziej przystępny sposób:

 1. Wodoodporność
 2. Kompatybilność z naszym smartfonem za pomocą aplikacji
 3. Wytrzymałość
 4. Wbudowany powerbank
 5. Pojemność i praktyczne przegrody
 6. Pasek umożliwiający przymocowanie np. kurtki przy rączce
 7. Ciche i odporne na wstrząsy kółka
 8. Podwójne zabezpieczenie zamkiem
 9. Możliwe umieszczenie własnego rysunku na jej powierzchni

 

 

I zastanawia mnie tylko jeden fakt – czy dzięki takiej niesamowitej technologii nasza walizka i zarazem rzeczy są bardziej zagrożone kradzieżą? Pojawia się problem, który niestety nie został jeszcze rozwiązany. O ile czujniki GPS są w miarę skuteczne, o tyle mogą być wykorzystywane do naszego śledzenia. Jedynym sposobem, który może rozwiązać problem kradzieży jest wykorzystanie możliwości umieszczenia swojej ilustracji na walizce. Wydrukuj Bukę z Muminków i już możesz być spokojny. 😀 Sprawdź i zdecyduj sam, czy opłaca się ją kupić.

You May Also Like

About the Author: Sebastian Mieszczańczyk

Studia: Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie Profil: "Informatyka i Ekonometria" Specjalizacja: "Programowanie urządzeń mobilnych i aplikacji sieciowych" Siatkówka (GeoVolley Team) na pozycji środkowego Hobby: Oprócz programowania i wszystkiego co z tym związane... Filmy - od dawna pasjonuję się nie tylko oglądaniem filmów, ale także analizowaniem ich pod kątem stworzenia ( Mój link do filmweba) - w liceum dzięki profilowi z modułem filmowym mogłem wejść głębiej w szczegóły kadrów, ujęć itd. Psychologia - niestety wciąż mam zbyt mało czasu na zagłębianie się w tą wiedzę :(

2 Comments

 1. No właśnie to śledzenie przez GPS…
  Żeby nie było tak, że ktoś połakomi się na dorobek jakiegoś bogatego posiadacza walizki. Trochę przygotowań, zdalny włam do walizki i potem widzimy gdzie nasza ofiara przebywa, podczas gdy my pijemy herbatke w kuchni tejże osoby.
  Muszą popracować koniecznie nad zabezpieczeniami.

  Chociaż tak teraz przeczytałem co napisałem i w sumie zawsze można komuś podrzucić nadajnik 😀

  1. Nowa technologia przyciąga uwagę, ale trzeba zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. Żyjemy w czasach, gdzie pozoruje się tylko w pełni skuteczne zabezpieczenia. Z drugiej strony czy popadanie w paranoję coś tutaj daje? Wg mnie nie, daje nam dobrą perspektywę na przyszłość w dziedzinie zabezpieczeń, który mamy pewność, że będzie rozwijany. Należy zabezpieczać się na każdy możliwy i zarazem skuteczny sposób – pozwoli to nam przynajmniej ograniczyć niebezpieczeństwo np. zniechęcając złodzieja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook